Oblastní přebor škol v Obřím slalomu

09. 02. 2024     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

Dva lyžařské výcviky za námi a ZŠ Šromotovo stále nemá dost! Dne 8.února 2024 se konaly na nedalekém potštátském kopci závody v Obřím slalomu, které zorganizoval SKI klub Hranice pro žáky MŠ, ZŠ a středních škol. Mezi účastníky bylo i 14 mladých lyžařů z naší školy. Mnozí žáci navštěvují právě zmíněný lyžařský sportovní klub, což se ukázalo být velkou výhodou.

Závody byly rozděleny do dvou kategorií: profesionální slalomoví lyžaři a lyžaři amatéři. Naše škola poslala své zástupce do obou kategorií.

Ve skupině profesionálů se ukázalo, že tým z naší školy má co ukázat. S technickým mistrovstvím a odhodláním překonat každou zatáčku si vybojovali respekt svých soupeřů. V kategorii amatérů žáci ukázali, že i oni mají na tomto kopci své místo. Po úspěšném dni na svahu se mohou chlubit 5 zlatými, 5 stříbrnými a 2 bronzovými medailemi.

Zástupci naší školy se vracejí plní příjemných pocitů a spokojenosti. Výsledky na Obřím slalomu jsou více než uspokojující a my se těšíme na další rok!

Děkujeme závodníkům a organizátorům za pěkně strávený den.

1.místo: Vendula Boráňová, Jan Hrouza, Marie Filáková, Barbora Kulásová, Erik Michalík

2.místo: Vítězslav Šortner, Michaela Boráňová, Patrik Štěpán, Vojtěch Filák, Filip Kostka

3.místo: Sabina Boráňová, Marek Beneš

4.místo: Mikuláš Balko,